Volkswagen Arteon


Podczas salonu samochodowego w Genewie, Volkswagen zaprezentował nowy flagowy model, aspirujący do klasy premium, o nazwie Arteon. Jest on następcą modelu CC.

Volkswagen Arteon to czterodrzwiowa limuzyna, przypominającej coupe. Wymiary to 4862 mm długości, 1871 mm szerokości i 1427 mm wysokości, rozstaw osi to 2841 mm. Do napędu posłużą 4-cylindrowe silniki, znane z Passata – 2.0 TSI w dwóch wariantach, 190 lub 280 KM, 2.0 TDI w trzech wersjach, 150, 190 lub 240 KM, oraz nowy silnik – 1.5 TSI o mocy 150 KM. Napęd będzie przenoszony na przednią oś lub na obie osie za pośrednictwem 6-biegowej manualnej lub 7-biegowej, 2-sprzęgłowej, automatycznej skrzyni biegów. Nie jest wykluczone, że powstanie hybrydowa wersja, napędzana benzynowym, 3-litrowym V6 i silnikiem elektrycznym.

Samochód jest przestronny, a wnętrze naszpikowane elektroniką, zegary może zastąpić wirtualny kokpit, w konsolę centralną umieszczono 9,2-calowy ekran dotykowy, który obsługuje gesty. Samochód wyposażono także w inteligentny adaptacyjny tempomat, system zapobiegający kolizji z funkcją wykrywania pieszych i awaryjnego hamowania, asystenta martwego pola, system pomagający utrzymać samochód w pasie ruchu – rozwiązania z pogranicza świata samochodów autonomiczny