Toyota GT86


Toyota ogłosiła oficjalnie, że pracuje nad drugą generacją sportowego coupe GT86. Premiera zapowiadana jest przełom 2018 i 2019 roku. A to nie jedeyny samochód sportowy nad którym trwają prace. Oznacza to, że sportowe samochody stają się ważną częścią oferty marki.

Toyota GT86, z silnikiem o mocy 200 KM i napędem na tylną oś, to oferta dla miłośników sportowej jazdy samochodem. Samochód ten powstał we współpracy z Subaru, jego bliźniakiem jest Subaru BRZ. Czy współpraca będzie kontynuowana, na razie nie wiadomo. A przecież podstawą Toyoty GT86 jest opracowany przez Subaru płaski, 4-cylindrowy, nisko zamocowany silnik typu bokser, który decyduje o jakości prowadzenia.

Toyota pracuje nad kolejnymi sportowymi modelami. Wkrótce ma się pojawić większe coupe, które ma być następcą Supry. Niewykluczone, że powstanie na bazie konceptu FT-1. Ten samochód przygotowywany jest we współpracy z BMW.

W fazie przygotowywania jest jeszcze trzeci sportowy model, budowany na bazie S-FR Concept, którego pokazano w Tokio w 2015 roku.

FT-1 Concept

 

S-FR Concept