Techrules Ren


Techrules Ren

Podczas targów motoryzacyjnych w Genewie Chińczycy zaprezentowali elektryczny supersamochód Techrules Ren w wersji produkcyjnej. Samochód ma na pokładzie własny generator prądu. I oferuje niesamowite osiągi.

Techrules Ren występuje w trzech odmianach. W najsłabszej wersji do napędu użyto dwóch silników elektrycznych o mocy 435 KM i 780 Nm momentu obrotowego. Mocniejszy wariant napędzają cztery silniki elektryczne, oferujące 870 KM oraz 1560 Nm momentu obrotowego. Największe wrażenie jednak robi najmocniejsza wersja, którą napędza sześć silników elektrycznych, łączna moc to 1305 KM i 2340 Nm momentu. 100 km/h, Techrules Ren w najmocniejszej wersji osiąga w 2,5 sekundy, a prędkość maksymalna to 320 km/h.

Jeszcze ciekawiej jest jeśli chodzi o zasięg zasięg samochodu. Każda wersja jest wyposażona w trzy zestawy akumulatorów o pojemności 14, 25 i 32 kWh. Jako „czysty” elektryk samochód przejedzie maksymalnie 200 km. Przy użyciu szybkiego ładowania można napełnić je do 80 proc. pojemności w 15 min. Jednak Techrules Ren jest wyposażony w generator prądu w formie gazowej turbiny i 80 litrowy zbiornik paliwa. Do jej zasilania możemy użyć gazu lub oleju napędowego, korzystniej jest zatankować ropę. To rozwiązanie pozwala aby samochód, w najmocniejszej konfiguracji przejechał maksymalnie aż 2000 km na jednym ładowaniu.

Ciekawa jest również stylistyka chińskiego supersamochodu. Samochód jest trzyosobowy, kierowca centralnie, a pasażerowie z tyłu, po jego bokach. Drzwi podnoszą się do góry wraz ze szklaną kopułą, tworząca dach. Deska rozdzielcza składa się z trzech ekranów, każdy ma swój. A pasażerowie i kierowca mogą komunikować się używając mikrofonów i głośników przy zagłówkach.

Produkcja samochodu ma się rozpocząć w przyszłym roku we Włoszech. Planowana jest budowa 10 sztuk rocznie. Całkowita liczba egzemplarzy, jaka ma powstać to tylko 96 sztuk.