Rolls-Royce Dawn


Podczas targów motoryzacyjnych w Poznaniu będzie można zobaczyć Rolls-Royca Dawn. Samochód oficjalnie debiutował podczas Motor Show we Frankfurcie w 2015 roku.

Rolls-Royce Dawn to luksusowy czteroosobowy kabriolet, powstał na bazie modelu Wraith, jednak znacznie się od niego różni. Przede wszystkim zmienino kształt karoserii, także grilla oraz wyciągnięto naprzód dolną część frontu. Zwis przedni jest bardzo krótki, a zwis tylny został wyciągnięty daleko za oś, co chrakteryzuje tego typu auta. Rolls-Royce Dawn, w odróżnieniu od innych kabrioletów zadbał o komfort wszystkich pasażerów, z tył jest bardzo dużo miejsca . Oczywiście wnętrz wykończone luksusowo, wysokiej klasy skórą i drewnem znajlepszego gatunku. Dach samochodu składa się i rozkłada w około 20 sekund, i można to wykonywać przy prędkości do 50 km/h. Oczywiście wnętrz wykończone luksusowo, wysokiej klasy skórą i drewnem znajlepszego gatunku.

Rolls-Royce Dawn jest napędzany przez podwójnie doładowany 6,6-litrowy V12 o mocy 563 KM i 780 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Napęd jest przenoszony na tylną oś przez 8-stopniowy automat. Pozwala to rozpędzić ten ważący ponad 2,5 tony samochód do 100 km/h w 4,9 s. Prędkość maksymalną ograniczono elektroniczne do 250 km/h.