Rezvani Beast Alpha


Podczas Los Angeles Motor Show 2016 debiutuje Rezvani Beast Alpha, to ulepszona wersja modelu Rezvani Beast, debiutującego w ubiegłym roku i do tego z dachem. Ale to nie jedyne zmiany.

Rezvani Beast Alpha został zbudowany na aluminiowym podwoziu Lotusa Elise, poprzedni model bazowała na podwoziu Ariela Atoma. Można przypuszczać że ta zmiana poprawiła jakość prowadzenia i komfort jazdy. Samochód jest bardzo lekki, waży zaledwie 884 kg, ma korpus z włókna węglowego, dach typu hard top i oryginalne drzwi zwane „SideWinder”, które przesuwają się do przodu. W teorii mają ułatwić wsiadanie w ciasnych miejscach, ale w praktyce wymagają dużo przestrzeni. Jednak pewno wyróżnią one samochód pośród konkurencji.

Napęd zapewnia ten sam silnik co w Rezvani Beast, 4-cylidnrowy, 2,4-litrowy benzyniak Hondy. W modelu Rezvani Beast Alpha jednak, zamiast turbosprężarki zastosowano kompresor. Moc silnika wynosi 500 KM, co pozwala na rozpędzenie samochodu do 100 km/h w 3,2 sekundy i osiągnięcie 281 km/h prędkości maksymalnej.

rezvani-beast-alpha-1