Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid


Porsche zaprezentowało właśnie najmocniejszą Panamerę. Samochód dysponuje 680 KM mocy i posiada napęd hybrydowy. Oficjalny debiut samochodu nastąpi podczas salonu samochodowego w Genewie.

Napęd w nowym modelu zapewnia 4-litrowy silnik V8 o mocy 550KM połączony z silnikiem elektrycznym o mocy 136 KM. Łączna moc układu to 680 KM mocy i 850 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Napę przenoszony jest na wszystkie koła za pośrednictwem 8-stopniowej automatycznej skrzyni biegów PDK. Osiągi: przyspieszenie 0-100 km/h – 3,4 sekundy, prędkość maksymalna – 310 km/h.

Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid może przejechać 50 km w trybie czysto elektrycznym. Do zasilania służy wtedy energia z akumulatora litowo-jonowego o pojemności 14,1 kWh. Jako że jest to system plug-in, samochód można ładować ze zwykłego gniazdka. Ładowanie prądem 10 A trwa około 6 godzin. Przy korzystaniu z opcjonalnej ładowarki pokładowej o mocy 7,2 kW i gniazda 230 V (32 A), czas ten zostaje skraca się do 2,4 godziny. Samochód w ogóle ma być bardzo oszczędny, zgodnie z pomiarami NEDC, palić ma tylko 2,9 litra benzyny na 100 km.

Panamera Turbo S E-Hybrid jest wyposażona w adaptacyjny napęd na obie osie, zawieszenie pneumatyczne, ceramiczne hamulce oraz systemy Porsche Dynamic Chassis Control Sport i Porsche Torque Vectoring Plus, co powoduje że możemy się w nim czyć jak w sportowym coupé.