Porsche 911 Turbo S Exclusive Series


Porsche 911 Turbo S to jeden z najszybszych samochodów sportowych na rynku. Jednak niektórzy nie lubią seryjnych samochodów w zbyt dużych nakładach. Dla takich właśnie nabywców powstała odmiana Exclusive Series. Jej produkcja ograniczy się do 500 egzemplarzy.

Porsche 911 Turbo S Exclusive Series wyróżnia się nietypowym lakierem Golden yellow Metallic, jenak samochód będzie dostępny także jeszcze w dwóch kolorach białym i szarym. Oprócz lakieru samochód wyróżnia kilka nowych elementów wykonanych z włókna węglowego, na karoserii i w kabinie samochodu, m.in. maska, dach i progi

Samochód ma także wzmocniony silnik. 6-cylindrowy, 3,8-litrowy bokser biturbo w wersji Turbo S. dysponuje mocą 580 KM, w nowej wcieleniu ma 607 KM i 750 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Porsche 911 Turbo S Exclusive Series do 100 km/h przyspieszaw 2,9 sekundy, a do 200 km/h w 9,6 s. Prędkość maksymalna to 330 km/h.

Standardowo 911 Turbo S Exclusive Series wyposażony jest w czarne 20-calowe obręcze z centralną śrubą. Zaciski hamulcowe ceramicznego układu hamulcowego PCCB mogą być na zamówienie polakierowane na czarno. Do standardowego wyposażenia należą również aktywne sportowe zawieszenie z systemem Porsche Active Suspension Management (PASM), pakiet Sport Chrono, skrętna tylna oś oraz układ aktywnej redukcji bocznych przechyłów Porsche Dynamic Chassis Control (PDCC).