Porsche 911 RSR


Porsche zaprezentowało właśnie model 911 RSR, zbudowany z myślą o wyścigach. Samochód przygotowany jest zgodnie z przepisami wyścigowej klasy GT. Ma wziąć udział w przyszłorocznym, 24-godzinnym maratonie Le Mans.

Porsche 911 RSR to nowa konstrukcja z centralnie umieszczonym silnikiem, co pozwoliło wydłużyć dyfuzor. W samochodzie zamontowano także ogromne skrzydło, oraz usunięto turbosprężarki.

Napędza go wolnossący 4-litrowy silnik typu bokser o mocy 510 KM. Współpracuje z 6-stopniową sekwencyjną skrzynią biegów, sterowaną manetkami pod kierownicą. Ciekawostką jest zastosowanie w samochodzie systemu Collision Avoid System. Ostrzega on kierowcę przed ryzykiem kolizji z innym samochodem, ale nie tym z przodu, jak w samochodach „cywilnych, ale nadjeżdżającym z tyłu.

Pojawiły się plotki, że Porsche przygotowuje specjalną wersję, zainspirowaną wyścigowym 911 RSR. Chodzi o samochód dopuszczony do normalnego ruchu drogowego, ale z silnikiem umieszczonym centralnie. Plotki znalazły nawet potwierdzenie w wypowiedziach jednego z wiceprezesów. Jednak będzie to prawdopodobnie specjalna edycja, a nie seryjny model.