Peugeot Instinct


Peugeot zaprezentował swój najnowższy koncept model Instinct. Samochód będzie można podziwiać podczas salonu samochodowego w Genewie, a wcześniej, 2 marca zostanie zaprezentowane na Mobile World Congress w Barcelonie.

Peugeot Instinct zaprojektowano z myślą o „maksymalnej wydajności aerodynamicznej”. Prawdopodobnie z tego powodu zrezygnowano z klasycznych lusterek na rzecz niewielkich gondoli z zamontowanymi w nich kamerami, zamontowano równiez felgi, które wydają się nie mieć żadnych otworów, zasłonięto je panelami z włókna węglowego. Uwagę przyciągają również nietypowe reflektory, także przednia szyba, zachodzącą na dach.

Źródłem napędu jest układ hybrydowy o mocy około 300 KM, ale nic więcej o nim nie wiadomo. Ani jakich silników użyto, ani jakie są osiągi samochodu.

Kolejną ciekawostką jest sterowanie, Peugeot Instinct to samochód autonomiczny. Co więcej, może sam decydować gdzie pojedzie. Samochód może być zintegrowany z naszym kalendarzem, i z w zależności od planów, sam wyznaczy trasę i zawiezie nas na miejsce biznesowego spotkania, czy na obia do restauracji. Oczywiście kierowca może jednym przyciskiem przejąć kontrolę nad samochodem. Klasyczna kierownica i pedały zostały jednak zastąpione futurystycznym rozwiązaniem i-Device.