Pagani Huayra Roadster


Samochód zadebiutuje podczas salonu samochodowego w Genewie, ale już pojawiły się oficjalne zdjęcia. Jest jeszcze kilka zagadek. Nie wiadomo czy wyjaśnią się przed oficjalnym debiutem. Powstanie tylko 100 samochodów w tej wersji, cena zaczyna się od 2,28 miliona euro.

Pagani Huayra Roadster jest, co ciekawe, lżejszy od wersji coupe, za to mieć wyższą sztywność nadwozia. Osiągnięto to, dzięki zastosowaniu nowych materiałów kompozytowych, lżejszych i mocniejszych. Roadster waży 1280 kg, o 70 kg mniej od coupe.

Napęd to podwójnie doładowany, 6-litrowy V12 o mocy 764 KM i 1000 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Moc przenoszona jest na tylną oś za pośrednictwem 7-stopniowej automatycznej skrzyni biegów Xtrac. Osiągi nie są znane.

Huayra Roadster otrzymała nowe karbonowo-ceramiczne hamulce oraz specjalnie opracowane dla niego opony Pirelli. Felgi z przodu w rozmiarze 20 cali, z tył i 21 cali. Roadster ma do wyboru dwa rodzaje dachu – zwykły materiałowy lub wykonany z włókna węglowego i szkła.

Tajemnicą pozostaje, jak będą otwierać się drzwi. W coupe otwierają się do góry, tu powinny do boku, ale producent zapowiedział, że także będą otwierać się do góry. Jeżeli się to sprawdzi, będzie to ciekawe rozwiązanie.