Nowa odsłona Dacia Lodgy


Znany model Lodgy odchodzi w zapomnienie. Każda osoba, która zna ten samochód wie, że może pomieścić nawet siedem osób. Jest to typowy VAN, ale to ma się zmienić. Producent zapowiedział, że teraz Lodgy to będzie samochód typu SUV.

Zapewne miłośnicy motoryzacji wiedzą, że jest już Dacia Duster? W tym przypadku Lodgy będzie modelem o wiele lepszym i wyższym niż Duster, który ma dać firmie spore zyski. Samochód, mimo że wygląda jak terenowy to nieprzewidywany jest w wersji 4×4. Dzięki trzeciemu rzędowi siedzeń nadal będzie mieścił siedem osób. To bardzo dobra wiadomość dla rodzin, które chcą kupić tani samochód, w którym będzie można się przemieszczać i po mieście i po trasie.

Gama silników
Z silnikami nie ma większych niespodzianek aczkolwiek są one o wiele lepsze niż w poprzedniej znanej nam wersji. Mamy motor SCE o pojemności 1,6 który ma sto piętnaście koni mechanicznych. Można również skorzystać z silników TCE, których moc dochodzi do stu dwudziestu pięciu koni mechanicznych. Dla osób, które w takim samochodzie chcą mieć diesla nie ma żadnych zmian. To oznacza, że można nadal korzystać z samochodów, które mają silniki 1,5 DCI i moc dziewięćdziesiąt i sto dziesięć koni. Te jednostki są bardzo ekonomiczne i polecane przez osoby, które przejeżdżają rocznie bardzo dużo kilometrów. Według wstępnych ustaleń cena nowego modelu Lodgy ma nie przekraczać w podstawowej wersji czternastu tysięcy euro. To niewygórowana cena jak za tak duży samochód dla rodziny czy wykorzystywany w firmie.

Be Sociable, Share!