Najnowsze Renault Clio


Renault Clio to znany nam wszystkim model samochodu, który jest wykorzystywany i do jazdy po mieście i na dłuższe trasy. Obecne piąte wydanie ma jednak dla swoich zwolenników sporą niespodziankę.

Model tego samochodu pojawi się dopiero w 2019 roku, ale już wiadomo, że pod maską czeka nas wiele zmian. Tego właśnie oczekują kierowcy i Renault jest w stanie sprostać tym wymaganiom. Kooperacja renault i Nissana daje efekty w postaci nowego clio. Większość silników, jakie znajdziemy pod maską to zmodyfikowane i znane nam francuskie jednostki napędowe. Są trwałe i bardzo ekonomiczne, dlatego są też tak bardzo popularne wśród klientów.

Nowy silnik

Można pod maską znaleźć również nowość, czyli silnik, który mercedes montuje w swojej klasie A. Silnik ma pojemność 1,3 ale za to moc może dochodzić do stu sześćdziesięciu koni mechanicznych. Z tym silnikiem samochód jest bardzo szybki, ale i bardzo ekonomiczny. Dla ułatwienia jazdy tym samochodem będzie tutaj w najwyższej wersji zamontowana skrzynia dwu sprzęgłowa. Dla osób, które cenią sobie silniki diesla nadal będzie dostępną topowa jednostka o pojemości 1,5 DCI. Samochodu francuskie wyróżniają się stylistyką od swojej niemieckiej konkurencji. Wybierane są przez osoby ceniące sobie właśnie ten design, które chcą mieć coś innego, coś, co im się bardzo podoba. Wtedy są zadowolone z zakupu samochodu, a na pewno renault clio V będzie się do takiego modelu zaliczał. Na obecną chwilę producent jeszcze nie podał ile ma nowy model samochodu kosztował.

Be Sociable, Share!