MG XS


MG XS to nowy chiński SUV przeznaczony dla Europy, konkurent dla tanich modeli europejskich, m.in. Dacii Duster. Samochód ma się pojawić w sprzedaży, w Wielkiej Brytani, jeszcze w tym roku. Co zpozostałymi krajami, jeszcze nie wiadomo.

MG to stara brytyjska marka, która w Europie nie zrobiła kariery. Teraz jest w chińskich rękach (koncern Shanghai Automotive Industry Corporation) i być może się to zmieni. MG XS to ich pierwszy model. Oficjalnie zadebiutował podczas wystawy London Motor Show, nie podano jednak wielu szczegółów jego konstrukcji. Więcej można się domyślić, ponieważ samochód jest dostępny na chińskim rynku, po nazwą ZS. W chińskiej wersji są do wyboru dwa silniki – 1,5-litrowy, wolnossący o mocy 119 KM i 1-ltrowy, doładowany o mocy 125 KM, oraz kilka wersji wyposażenia.

W Europie, do napędu MG XS, prawdopodobnie będą użyte te same silniki. Do tego, do wyboru skrzynia manualna lub automatyczna, oraz zaawansowane zestawy multimedialne z funkcją integracji ze smartfonami. W Chinach w standardzie jest zestaw multimedialny z 8-calowym ekranem dotykowym oraz modemem 4G i pokładowym WiFi.