Mercedes-Maybach G650 Landaulet


Po tym jak wyciekły zdjęcia z zamkniętej prezentacji w Namibii, producent przedstawił informację na temat nowego Mercedesa-Maybacha G650 Landaulet, który oficjalnie zaprezentowany zostanie podczas salonu samochodowego w Genewie.To najbardziej ekskluzywny samochód do jazdy po bezdrożach. SUV z otwartym nadwoziem, którego wnętrze wyposażono i wykończono jak prawdziwą limuzynę. Powstanie tylko 99 sztuk tego wyjątkowego modelu. Cena jest nieznana, ale zakłada się, że będzie to minimum 0,5 mln euro.

Mercedes-Maybach G 650 Landaulet mierzy 5345 mm długości, 2235 mm wysokość, rozstaw osi to 3428 mm oraz 450 mm prześwitu. Kabina zapewnia wygodne warunki podróżowania czterem osobom, ale szczególny nacisk położono na wygodę pasażerów z tył. Fotele prosto z klasy S z zaawansowaną funkcją masażu, otwierany elektrycznie miękki dach w tylnej części, na życzenie można zamówić szklaną ściankę oddzielającą część kierowcy od pasażerów tylnych foteli, do tego m.in. uchwyty na kubki, chłodzące lub podgrzewające napoje, stoliki, czy dwa 10-calowe ekrany.

Napęd zapewnia turbodoładowany, 6-litrowy, silnik V-12, o mocy 630 KM mocy i 1000 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Osiągi nie są znane. Widaomo tylko, że samochód ma palić ok. 17 litrów na 100 km.

Be Sociable, Share!