Mercedes-AMG E63 S kombi


Po BMW przyszedł czas na Mercedesa. AMG zaprezentował właśnie mercedesa klasy E w wersji kombi z silnikiem o mocy, nawet 612 KM. Oficjalnie zadebiutuje podczas Salonu Samochodowego w Genewie.

Kilka miesięcy temu ukazał się Mercedes AMG klasy E w wersji sedan, teraz AMG przygotowało kombi. Ma ona nową maskę, szersze błotniki i zmieniony pas przedni. We wnętrzu dwa ekrany o przekątnej 12,3-cala oraz sportowe fotele. I oczywiście w tej wersji jest cięższy co minimalnie obniża osiągi.

Napęd Mercedesa-AMG E63 to 4-litrowy, podwójnie doładowany V8 o mocy 571 KM. Moc przenoszona jest na wszystkie koła poprzez 2-sprzęgłową, 9-stopniową automatyczną skrzynię biegów. W wersji E63 S, V8 dysponuje mocą 612 KM i 850 Nm maksymalnego momentu obrotowego. W tej wersji, 100 km/h, pojawia się na liczniku po 3,4 sekundy, a prędkość maksymalna to 290 km/h.

Samochód wyposażono w specjalny tryb jazdy e Drift Mode, zmienia on samochód w rasową tylnonapędówkę, co pozwala (oczywiście na torze) wyciągnąć maksimum radości z jazdy.