Megane RS


Renault przyzwyczaiło nas do tego, że zawsze po pojawieniu się nowego modelu Megane wchodzi na rynek również najszybsza wersja RS. Dokładnie tak samo będzie pod koniec 2018 roku, kiedy RS będzie już dostępny.

Samochód ma bardzo agresywny design, ale o to w tym chodzi żeby wyróżniał się na tle innych podobnych samochodów. Od razu warto wspomnieć o cenie, która bezie oscylowała w granicach stu trzydziestu tysięcy za najlepsze wydanie tego pięknego modelu. Samochód jak przystało na rajdówkę jest bardzo twardy w prowadzeniu, ale za to bardzo dobrze trzyma się drogi. Wszystko jest kwestią przyzwyczajenia, dlatego na pewno każdy miłośnik szybkiej jazdy i bardzo dobrego przyspieszenia będzie z tego zadowolony.

Silniki w samochodzie.

Standardowo mamy do wyboru jeden silnik o pojemności 1,8 litra. Jest to znana wersja Tce, która zyskała sobie wielu zwolenników. Moc samochodu z takiej pojemności to aż 280 koni mechanicznych przy sześciu tysięcy obrotach. Maksymalny moment obrotowy to 390 niutonometrów i mamy go dostępnego od 2400 obrotów. Taka moc i taki moment obrotowy pozwalają na osiągniecie pierwszych stu kilometrów w niecałe sześć sekund. Jeśli ktoś czuje, że to zdecydowanie za mało to musi poczekać na wersję Trophy. Wtedy moc silnika będzie trzysta koni mechanicznych, a moment obrotowy wzrośnie do czterystu niutonometrów. Dodatkowo będziemy mieć tutaj nowe 19 calowe felgi oraz dwumateriałowe tarcze hamulcowe. To wszystko zrobione jest w taki sposób żeby jazda tym samochodem była jeszcze przyjemniejsza.

Be Sociable, Share!