McLaren P1 GTR


McLaren P1 GTR to torowa odmiana modelu McLaren P1. Auto zostało odchudzone, a silnik wzmocniony.

McLaren P1 GTR to nadal hybryda, o łącznej mocy 1000 KM, z czego 968 KM pochodzi z podwójnie doładowanego,3,8-litrowego V8. Samochód teraz do osiągnięcia 60 mph (96,5 km/h) potrzebuje zaledwie 2,4 sekundy. Oczywiście zmiany nie obejmują tylko silnika.

P1 GTR ma rozstaw przednich kół zwiększony o 80 mm w stosunku do odmiany drogowej, został także obniżony o 50 mm i odchudzony o 50 kg. Redukcja masy wynika z zastosowania nowych materiałów. M.in szkło zostało zastąpione tworzywem sztucznym lub kompozytem węglowym. Pojawiły się także zmiany w aerodynamice. Tylny spojler jest teraz montowany na stałej wysokości, wystaje na 400 mm ponad obrys tylnego pasa, o 100 mm więcej niż wysuwane skrzydło wersji drogowej. Spojler wyposażony w system DRS z zakresem regulacji wynoszącym 32 stopnie, co umożliwia redukcję docisku na rzecz mniejszych oporów powietrza.

McLaren P1 GTR wyposażony jest w 19-calowe obręcze ze śrubą centralną, na które nałożono sportowe opony slicki Pirelli.

Ci co nie mogli kupić tego samochodu (sprzedawany był tylko właścicielo P1), będą mieli okazję. Pojawi się on na aukcji organizowanej przez firmę RM Auctions w Villa Erba we Włoszech. Co ciekawe, wystawiony tam McLaren P1 GTR jest dopuszczony do ruchu drogowego.