Maserati GranTurismo MC Stradale


Maserati GranTurismo MC Stradale

Na jednym z niemieckich serwisów internetowych można znaleźć ofertę zakupu Maserati GranTurismo MC Stradale, którego właścicielem był (lub może jest nadal) Lionel Messi, zawodnik FC Barcelona i jeden z najlepszych piłkarzy w historii. Samochód kosztuje 119 900 euro i jest o ok. 30 tys. euro droższy, niż podobny egzemplarz, bez powiązań ze znanymi postaciami.

Maserati GranTurismo MC Stradale, wystawione na sprzedaż, zostało wyprodukowane w 2012 roku. Jest to 4-osobowe sportowe coupe, najmocniejsza wersja Maserati GranTurismo. Samochód jest pomalowany matowym czarnym lakierem oraz wyposażony w czarne felgi. Napędza go 4,7-litrowy V8 o mocy 450 KM i 510 Nm maksymalnego momentu obrotowego. 100 km/h samochód osiąga w 4,5 sekundy, a prędkość maksymalna to ok. 300 km/h. Przebieg, tylko 46 000 km.

Dealer oferujący to auto twierdzi, że posiada dokumenty potwierdzające historię pojazdu, w tym jego właściciela. Dla mnie jest jednak jeden problem. Pamiętam informację o tym że Messi nabył Maserati GranTurismo MC Stradale, jednak samochód był BIAŁY.