Lotus Evora Sport 410


Lotus zapowiedział wyprodukowanie specjalnego egzemplarza modelu Evora Sport 410 z okazji czterdziestej rocznicy premiery filmu „Szpieg, który mnie kochał” z agentem 007. Powstanie tylko jeden taki egzemplarz, który w prezencie otrzyma Roger Moore, który grał główną rolę – Jamesa Bonda – w tym filmie.

Lotus Esprit S1, będący poprzednikiem modelu Evora Sport 410 zyskał sławę właśnie dzięki temu filmowi. Co będzie wyróżniać wersję specjalną? Na fotelach oraz na drzwiach, szkocka krata. Deska rozdzielcza wykończona alcantarą zostanie ozdobiona czerwonym szwem. Nadwozie pomalowano na biało, ale wzdłuż linii bocznej pojawia się czarny pas. Z tyłu zamontowano spojler z włókna węglowego. Emblemat w stylu Lotusa z końcówki lat 70.

Silnik ten sam co w standardowym Evora Sport 410 – 3,5-litrowy V6 o mocy 410 KM i 420 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Napęd jest przenoszony na koła poprzez sześciobiegową manualną skrzynię. Auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,2 sekundy. Prędkość maksymalna wynosi 305 km/h.