Lexus LS F

Portal autoevolution opublikował wykonane na południu Europy zdjęcia zmodyfikowanego Lexusa LS piątej generacji. Przypuszcza się, że jest to wyczynowa wersja modelu – LS F.
Lexus LS piątej generacji, zadebiutował podczas salonu samochodowego w Detroit w tym roku. W zaprezentowanej wersji – LS 500, po raz pierwszy w tym modelu, zastosowano silnik z turbodoładowaniem. Napędza go 3,5-litrowym V6 twin turbo o mocy 421 KM i 600 Nm maksymalnego momentu obrotowego. W kwietniu br. w Nowym Jorku debiut miała wersja F Sport, fabrycznie ztuningowany podstawowy Lexus LS 500 oraz wersja hybrydowa Lexus LS 500h.
Na zdjęciach wykonach zmodyfikowanemu Lexusowi LS (dostępne https://www.autoevolution.com/news/2018-lexus-ls-f-sport-joins-ls-500h-in-new-york-116990.html), można zauważyć dodatkowe otwory w grillu, co może świadczyć o większym silniku. Autor zdjęć zauważył także, że dźwięk silnika był wyraźnie głośniejszy, niż w zwykłych Lexusach. O wyższych osiągach auta może też świadczyć obecność spojlera na krawędzi pokrywy bagażnika, którego nie ma w wersji F Sport.
Autorzy artykułu przypuszczają, że Lexus LS F będzie wyposażony w silnik V8 twin turbo, który jest przygotowywany dla modelu LC F i nowej generacji GS F. Ma to być jednostka, składająca się właściwie z dwóch silników, połączonych pod kątem 90 stopni dwulitrowych, turbodoładowanych 8AR-FTS, o mocy ok. około 600 KM.