Genesis GV80


Genesis to marka Hyundaia, pod którą sprzedawane są modele segmentu premium. W jej ofercie znajdują się dwie limuzyny, a uwzględniając obecne trendy na rynku motoryzacyjnym, stworzenie SUV-a było tylko kwestią czasu. I zadebiutował. Podczas Salonu Samochodowego w Nowym Jorku zaprezentowano koncept SUV-a – Genesis GV80.

Genesis GV80 to nietypowy samochód w każdym aspekcie, choć oczywiście to koncept, to trudno wyrokować co trafi do modelu produkcyjnego. Charakteryzuje go odważna stylistyka – długa maska nad masywnym przodem, nietypowa, podwójna osłona chłodnicy oraz paski przednich i tylnych świateł, a także liczne łukowate linie. Duża kabina, wnętrze minimalistyczne i nowoczesne. Na konsoli centralnej 22-calowy ekran OLED, pod którym jest pusta powierzchnia. Kabina modelu GV80 pokazanego w Nowym Jorku ma tylko cztery fotele oraz wysoki tunel centralny.

Jednak nie tylko wygląd jest nietypowy, samochód posiada innowacyjny napęd. Spodziewano się, że Genesis GV80 napędzane będzie układem hybrydowym, a być może nawet w pełni elektrycznym, to tu zastosowano najnowszy układ plug-in z ogniwami paliwowymi. Oznacza to, że samochód jest napędzany prądem wytworzonym z wodoru, ale także może być naładowany z gniazdka.