Ford Mustang GT 5.0 Cabrio Carlex Design


Letnia to czas kabrioletów. Oto jeden z nich Ford Mustang GT 5.0 Cabrio, ale nie do końca oryginalny. Podrasowany przez Carlex Design. Nadwozie Mustangów przeważnie wygląda świetnie i zdradza wysokiej klasy ,,muscle car”, niestety z wnętrzem przeważnie jest gorzej.

I tu właśnie wkracza firma Carlex Design, i dzięki wprowadzeniu kilku modyfikacji, otrzymujemy stonowany, sportowy luksus. W nowym wydaniu Ford Mustang GT 5.0 Cabrio wygląda jak samochód klasy premium. Przyciąga uwagę nie tylko wspaniałym nadwoziem, ale także pięknym wnętrzem.

Z wnętrza samochodu, pozbyto się plastiku na tyle, na ile było to możliwe. Deskę rozdzielczą i elementy drzwi wyłożono karbonem, na którym chromowane wloty i uchwyty wyglądają niezwykle efektownie. Do tego jasną, kremową skóra i Alcantara. Dodatkowo fotele i kanapa są pikowania w kształcie modnych plastrów miodu jak również posiadają hafty.

Napęd nie był modyfikowany, wystarcza. Napędza go 5-litrowy silnik V8 o mocy 421 KM i 530 Nm maksymalnego momentu obrotowego. 100 km/h pojawia się po 4,8 sekundy.