Ford Mustang CS800


Wczoraj rozpoczęła się 14 edycja Top Marques Monaco nazywanego „najbardziej ekskluzywnym pokazem na świecie”. Podziwiać tu można różne rzeczy, od rzeźb, po diamenty czy drony, ale także samochody, m.in Forda Mustanga Sutton CS800.

Projekt bazuje na modelu Fastback GT V8 5.0, został wykonany przez brytyjskiego tunera Sutton Bespoke. Wprowadzono mnóstwo zmian, zarówno wizualnych jak i napędu i mechaniki. Cena samochodu zaczyna się od 64 950 funtów.

Jeżeli chodzi o wygląd, zmiany to karbonowy splitter i progi, maska z ogromnym wlotem powietrza oraz tylny spoiler i dyfuzor mieszczący 4 końcówki układu wydechowego. We wnętrzu deska rozdzielcza wykonana z włókna węglowego, drążek zmiany biegów o skróconym skoku i nowe fotele. Egzemplarz prezentowany na Top Marques Monaco dodatkowo został wyposażony system Car Audio dla audiofili, o mocy 1100 W.

Jeżeli chodzi o układ napędowy to zmiany obejmują zmodernizowany intercooler, zamontowano nowe wtryskiwacze, większy korpus przepustnicy, sportowy katalizator, turbosprężarka Whipple Stage 2 oraz nowy układ wydechowy. Efektem jest prawie dwukrotny wzrost mocy do 800 KM (oryginał dysponuje „tylko” 421 KM), ale oprócz mocy poprawiona także brzmienie silnika. Nowy wydech pogłębia dźwięk przy niskich prędkościach. Rezygnacja z centralnego tłumika zwiększa przepływ wydechowy przy wysokich prędkościach obrotowych silnika. Dodatkowo, kierowca może sterować każdą z 4 końcówek układu wydechowego za pomocą pilota, zmieniając ton z normalnego na niski.