Ford Mustang 2017


Ford, dość nieoczekiwanie, pochwalił się nowym Mustangiem. Model poddano faceliftingowi dość szybki i w dodatku w całkowitej tajemnicy. Poprawiona wersja ma dysponować większą mocą, nową skrzynią biegów, poprawionym zawieszeniem i lekko zmienionym designem. Samochód ma trafić do sprzedaży już pod koniec tego roku.

Jeżeli chodzi o siliki, znika V6, a pozostałe zostały poprawione są mocniejsze i mniej palą. 5-litrowy V8 dysponuje 420 KM mocy i 528 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Czterocylindrowy 2,3-litrowt EcoBoost ma moc 321 KM i 432 Nm momentu obrotowego. Oba silniki są dostępne z 6-stpniową manualną lub 10-stopniową automatyczną skrzynią biegów.

Jeżeli chodzi o wygląd, bez rewolucji. Nowy Ford Mustang ma nowe LED-owych lampy z tył i przodu, nowe zderzaki i wloty powietrza oraz nowe felgi. W zawieszeniu, nowe amortyzatory, twardsze przeguby wahacza mają usztywnić podwozie i mocniejsze stabilizatory. Samochód ma się prowadzić pewniej i lepiej ma się zachowywać na zakrętach.

Wnętrze ma być wykończone materiałami wyższej jakości, aby kojarzyć się z klasą premium – więcej aluminium, nowe materiały i wzory tapicerki. Z nowości w oczy rzuca się 12-calowy dotykowy ekran LCD, który może zastąpić klasyczne zegary i jest odpowiedzialny za sterowanie multimediami.