Ferrari Laferrari za rekordową cenę


Ferrari Laferrari miał powstać w zaledwie 499 sztukach, jednak do kolekcji dołączył jeszcze jeden, pięćsetny egzemplarz. Jego produkcja jest związana z trzęsieniem ziemi jakie nawiedziło Włochy w sierpniu tego roku. Ferrari postanowił pomóc ofiarom, przygotowując i sprzedając na aukcji model Laferrari.

Samochód, na aukcji Finali Mondiali, zorganizowanej przez dom aukcyjny RM Sotheby, na amerykańskim torze Daytona, osiągnął rekordową cenę 7 mln dolarów. To najdroższe auto wyprodukowane w XXI-wieku. Dotychczas wyższe ceny osiągały tylko unikatowe klasyki.

Ferrari Laferrari nr 500 od pozostałych 499 sztuk różni się specjalną plakietką we wnętrzu i włoską flagą namalowaną na przednim zderzaku. Poza tym, to taki sam model jak pozostałe, wyposażony w hybrydowe napęd o mocy 950 KM, którego podstawą jest potężny silnik V12.

Aukcja trwała zaledwie 10 minut, 5-krotnie podbijano cenę. Żaden inny z licytowanych modeli, nie zbliżył się nawet do pułapu cenowego Laferrari, więc z dużym prawdopodobieństwem możemy stwierdzić, że szczytny cel na pewno miał wpływ na to ile zapłacono za samochód.