Cadillac One


Cadillac One, popularnie nazywany Bestią, to samochód którym porusza się prezydent Stanów Zjednoczonych. Już dziś wyjedzie nim na ulice Warszawy.

O samochodzie wiadomo niewiele, wszystko jest tajne. Co jakiś czas ujawniane jednak są drobne szczegóły, ale czy prawdziwe, nie wiadomo.

Cadillac One mierzy ok. 5,5 m długości i 1,77 m wysokości, waży 8 ton. Metalowe podwozie ma co najmniej 12 cm grubości, a stalowa karoseria, wzmocniona tytanem w najcieńszym miejscu ma 5 cm grubości. Drzwi mają 20 cm, a kuloodporne szyby 12,5 cm grubości. Samochód jest napędzany przez 6,6-litrowy silnik V8 Duramax. Do 100 km/h rozpędza się w około 15 sekund. Zużywa ok. 30 litrów paliwa na 100 km, przy spokojnej jeździe. Ma jedna inne zalety.

Prezydent i załoga Cadillaca mają bez szwanku wyjść z pożaru, ostrzału z ciężkiej broni maszynowej, najechania na minę, a nawet ataku chemicznego i biologicznego. Opony typy run flat pozwalają jechać po przebiciu. Na wyposażeniu jest zbiornik tlenu i krew do przetoczenia rannemu prezydentowi. Cadillac One posiada kamerę noktowizyjną działko z gazem łzawiącym. Na wyposażeniu znajduje się też oczywiście broń palna dla ochroniarzy prezydenta.