Brabus G 63 AMG 6×6


Mercedes G63 AMG 6×6 to jedna z najlepszych terenówek na świecie, ale nie dla wszystkich wystarczająco dobra. Zmodyfikował ją Brabus, i jest to na pewno jedna z najbardziej nietypowych realizacji niemieckiego tunera. Samochód został zaprezentowanay we Frankfurcie w 2013 roku.

tuner przywiózł auto co najmniej tak samo unikatowe – 700-konnego Mercedesa klasy G z napędem 6×6.

Mercedes G63 AMG 6×6 to samochód, który wjedzie wszędzie. Trzyosiowy wóz terenowy z pięcioma blokadami mechanizmów różnicowych, napędza 5,5-litrowy V8 z dwiema turbosprężarkami i bezpośrednim wtryskiem paliwa, moc 544 KM, maksymalny moment obrotowy 760 Nm. Napęd, przenosi 7-biegowa automatyczna skrzynia, na wszystkie sześć kół.

Po modyfikacja Brabusa silnik osiąga 700 KM mocy, a maksymalny moment obrotowy wzrósł do 960 Nm. Osiągnięto to wymieniając turbosprężarki i intercoolery, montując sportowy układ wydechowy oraz modyfikując oprogramowanie silnika. Brabus G 63 AMG 6×6 osiąga 100 km/h w 7,4 sekundy, a jego prędkość maksymalna (ograniczona) to 160 km/h.

Zmiany wizualne są niewielkie, wymieniono pokrywę silnika oraz osłony kół na kompozytowe, zamontowano polerowane rury wylotowe i nową osłonę chłodnicy. Zwiększeniu uległa także liczba świateł LED-owych z przodu.