BMW M550i xDrive


Zaprezentowano właśnie kolejny model BMW serii 5. Jest to najmocniejszy model tej serii i takim pozostanie do momentu debiutu nowej M5. Samochód ma lepsze osiągi niż poprzednia wersja M5.

BMW M550i xDrive, bo takie jest pełne oznaczenie tej wersji, napędzany jest podwójnie doładowanym, benzynowym V8 o pojemności 4,4 l, mocy 462 KM i 650 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Napęd przenoszony jest na obie osie, za pośrednictwem 8-stopniowej automatycznej skrzyni biegów. Kierowca będzie mógł wybrać manualny tryb zmiany biegów, używając łopatek przy kierownicy.

BMW M550i xDrive, 100 km/h osiąga w 4 sekundy, a maksymalnie rozpędza się do 250 km/h, przy czym prędkość maksymalna jest limitowana elektronicznie.

Stylistycznie samochód różni się drobiazgami. Przede wszystkim posiada tylny spojler, są także szare akcenty na atrapie chłodnicy, lusterkach zewnętrznych i klamkach, 19- lub 20-calowe (za dopłatą ) felgi oraz sportowe końcówki układu wydechowego. Także zawieszenie jest obniżone o 10 mm, co podkreśla sportowy charakter samochodu.

Najprawdopodobniej, oficjalny debiut BMW M550i xDrive, odbędzie się podczas salonu samochodowego w Detroit w styczniu 2017. W sprzedaży ma się pojawić w marcu.