Bezpieczeństwo na drodze


Przygotowana została najnowsza kampania, która ma poprawić bezpieczeństwo na drogach. Relacja pieszy kierowca ma się bardzo źle. Jedni mają pretensje do drugich o to, że nie patrzą, co robią. Nikt nie jest bez winy, dlatego kampania ma to zmienić.

Czy tak będzie to się okaże na końcu i to pokażą statystyki? Na razie żadna kampania nic nie pomogła, ponieważ każdy z użytkowników drogi czy chodnika wie swoje i nie można go do innych racji przekonać. Warto dodać, że ten rok pod względem zabitych na drogach jest gorszy od poprzedniego. Nic nie dają mandaty czy zabieranie praw jazdy. Jeśli ludzi nie będziemy uświadamiać to niestety, ale nic dobrego z tego nie wyjdzie. Tylko edukacja albo bardzo wysokie kary. Na obecną chwilę rządy, które mamy nie chcą słyszeć o podniesieniu kar. Warto wspomnieć, że w krajach takich jak Norwegia edukacja była, ale też nadal są bardzo wysokie kary, a nic nie odstrasza nas kierowców jak właśnie kary finansowe.

Bezpieczna droga
Statystki są bardzo złe. Wydawało się, że pojawienie się więcej dróg szybkiego ruchu zmieni to, ale tam jest połowa wypadków, jakie mają miejsce. Kierowcy nie potrafią jeździć i tutaj jest z roku na rok coraz gorzej. Nie stosują się do żadnych przepisów i wydaje im się, że nic im nie zagraża. Wystarczy poczytać wiadomości z popularnej autostrady a4 gdzie każdego dnia dochodzi do poważnych wypadków. Jeśli każdego roku na drogach ginie trzy tysiące osób, a dziesiątki tysięcy jest rannych to nie ma czekać tylko trzeba bardzo szybko podejmować stanowcze kroki.

Be Sociable, Share!