Audi Elaine Concept


We Frankfurcie, podczas salonu samochodowego Audi zaprezentowało koncept samochodu elektrycznego, którego w ciągu kilku lat możemy spotkać na drodze – Audi Elaine Concept. Przypomina on model E-Tron Sportbback, to jednak zupełnie nowy projekt.

Wielkościowo samochód jest taki sam jak E-Tron Sportback, ale znacznie bardziej zaawansowany technologicznie. To autonomiczny samochód czwartego poziomu. Samochód może poruszać się bez kierowcy, również po autostradzie z dużą prędkością, potrafi zmienić pas ruchu w razie potrzeby. Bezpieczeństwo zapewniają zaawansowane systemy uzbrojone w radary i czujniki.

Audi Elaine Concept potrafi także sam znaleźć miejsce parkingowe i zaparkować, potrafi głosowo porozumiewać się z kierowcą. Monitoruje również jego stan i w przypadku stwierdzenia np. zmęczenia, stosuje środki zaradcze.

Audi Elaine jest wyposażony w trzy silniki elektryczne. Jeden napędza przednią oś, pozostałe dwa tylne koła. Standardowo moc układu to 435 KM, w trybie chwilowego przeciążenia wydajność wzrasta do ponad 500 KM. Do 100 km/h samochód przyspiesza w 4,5 s. Akumulatory o pojemności 95 kWh zapewniają zasięg do 500 km.