Aston Martin Vanquish Zagato Speedster


Efektem współpracy Aston Martina ze słynnym włoskim studiem projektowym Zagato był Vanquish Zagato, następnie Vanquisha Zagato Volante – kabriolet 2+2, teraz przyszła pora na kolejny model Vanquish Zagato Speedster. Samochód jest właśnie testowany na Nurburgringu.

Aston Martin podąża za modą na wypuszczaniu limitowanych wersji o zmienionej stylistyce. Takie rozwiązanie pozwala na wyciągnięcie znacznie większych zysków. Osoby które chcą poczuć się wyjątkowo chętnie za to płacą. A limitowane wersje kosztują przeważnie dwa razy więcej od standardowych modeli. Aston Martin Vanquish Zagato Speedster ma być nawet trzy razy droższy. Powstanie zaledwie 28 egzemplarzy w tej wersji.

Aston Martin Vanquish Zagato Speedster to dwuosobowy samochód z otwartym dachem. Napędza go 6-litrowy wolnossący V12 o mocy ok. 600 KM i ok. 630 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Osiągi nie są znane i nie są najważniejsze, liczy się wygląd. Przypuszczalnie będą zblizone do poprzedników, czyli ok. 3,7 sekundy do 100 km/h.