Alpine A110


Renault przywraca markę Alpine. Pierwszy samochód, A110, zostanie zaprezentowany już za kilka dni w Genewie. A z wyprzedzeniem pojawiły się pierwsze, oficjalne zdjęcia modelu. Szczegóły techniczne nie są jeszcze znane.

Alpine A110 posiada kompaktowe wymiary i spektakularną dynamikę, ma płaską płytę podłogową i nadwozie wykonane z aluminium, co zapewnia niską masę i wysokie osiągi – tyle oficjalnie.

Patrząc na zdjęcie, można przyznać, że nowy samochód jest bardzo bliski swemu poprzednikowi, który w latach 70. zdobywał mistrzostwo świata w rajdach. Płaska podłoga ma zapewnić docisk, ponieważ nie zaplanowano żadnych spojlerów.

Silnik nie został ujawniony, ale oczywiście pojawiły się przecieki. Prawdopodobnie napęd zapewni czterocylindrowy, turbodoładowany silnik przygotowany przez Renault Sport – 1.6 Turbo z Renault Clio R.S, zwiększony do 1,8 litra o mocy pod 300 KM, w najmocniejszej odmianie. Napęd przenosić ma 7-stopniowa dwusprzęgłową skrzynią biegów. Zakładając że, Alpine A110 waży w okolicach 1,1 tony, to osiągi mogą być znakomite. Krążą nawet plotki, że samochód 100 km/h osiągnie w 4,5 sekundy.

Do pierwszych klientów Alpine A110 ma trafić jeszcze w tym roku.