Abartha 595 Pista


Podczas salonu samochodowego w Genewie zadebiutuje jeszcze mocniejsza wersja „pięćsetki” Abartha – model 595 Pista. Samochód przeznaczony jest do jazdy (i zabawy) na torze. Słowo pista oznacza po włosku „tor wyścigowy”. Największą nowością w samochodzie jest system telematyczny – Abarth Telemetry, który pozwala na zaciąganie informacji o najsłynniejszych torach. Przed wyjazdem, można na 7-calowym wyświetlaczu przeanalizować tor, lub korzystać z porad, przekazywanych w czasie rzeczywistym podczas jazdy, pozwalających na uzyskanie lepszych czasów okrążenia.

Abartha 595 Pista jest napędzany jest przez 1,4-litrowy silnik T-Jet, o mocy 160 KM mocy i 230 Nm momentu obrotowego. Napęd jest przenoszony na przednią oś, standardowo, za pośrednictwem 5-stopniowej manualnej skrzyni biegów. Jako opcja jest dostępna sekwencyjna skrzynia MTA, z łopatkami przy kierownicy. Samochód rozpędza się do 100 km/h w 7,3 sekundy, a prędkość maksymalna to 216 km/h.

Abarth standardowo będzie wyposażony w 17-calowe, czarne matowe obręcze ze stopów lekkich z oponami w rozmiarze 205/45, sportowe zawieszenie Koni, wzmocnione hamulce oraz sportowy układ wydechowy Record Monza z czterema końcówkami. W standardzie są również lampy ksenonowe, przyciemniane tylne szyby, elektrycznie sterowany szyberdach. Za dopłatą otrzymamy automatyczną klimatyzację oraz elektrochromatyczne lusterko tylne.